DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS #Šiauliaišviečia #STEAMdarželiai

Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2020 m. pakvietė šalies mokyklų komandas aktyviai dalyvauti STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo kompleksinio ugdymo) konkurse „Mūsų eksperimentas“.

Šių metų konkurso tema – klimato kaita, tad buvo laukiamos inovatyvios, originalios mokinių idėjos, siūlančios spręsti sparčiai besikeičiančio klimato problemas. Konkursu taip pat siekiama skatinti vaikus kūrybiškai mokytis STEAM mokslus, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą. Šiais metais pirmą kartą konkurse galėjo dalyvauti ir ikimokyklinio ugdymo mokyklų mokiniai.

Konkursui buvo pateikta 50 integruotų fizikos, chemijos, biologijos, inžinerijos eksperimentų, kurių metu mokiniai kėlė hipotezes, formulavo eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, o kaip jiems sekėsi – fiksavo filmukuose.

Mokslininkai, Biologijos, Chemijos, Fizikos mokytojų asociacijų atstovai, vertinę konkursui pateiktus darbus, pripažino, kad šiais metais konkursui pateikti darbai buvo įdomūs. Jų teigimu, gerai, kad mokiniai gilina anksčiau pradėtus tyrimus, atlieka daugiau bandymų. Buvo įdomu vertinti ikimokyklinukų darbus, stebėti jų reakcijas į vykdomų eksperimentų rezultatus.

Šiame konkurse dalyvavo ir Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ priešmokyklinio ugdymo ,,Nykštukų“ grupės komanda su pedagoge Virginija Grišiuviene. Prisidedant prie pasaulinės klimato kaitos problemų sprendimo, jau nuo mažens vaikai turi būti mokomi atsakingo vartojimo.

Priešmokyklinio amžiaus vaikai žino, kaip tikslingai rūšiuoti buitines atliekas, tačiau dažnai klausia, ką daryti su panešiotais ar išaugtais rūbais. Žinant, kad drabužius perdirbti yra sudėtinga, buvo aptarta ir išbandyta, kaip juos galima atnaujinti, tiesiog perdažant.

Eksperimentas pavadintas ,,Linksmosios kojinytės“, nes jo tikslas – nepatraukliai atrodančias (buvusias baltas) kojines perdažyti natūraliais dažais, kad jas būtų galima mūvėti ir toliau.

Eksperimento metu vaikai ne tik patyrė tyrinėjimo bei atradimo džiaugsmą, tačiau ir tapo 2020 m. STEAM mokslų konkurso “Mūsų eksperimentas” nugalėtojais.

Darželiui atsiųsta itin vertinga dovana. Dovana, kuri paskatins dar daugiau laiko skirti tyrinėjimams tik jau kitus vaikus, nes šie vaikai jau mokosi mokykloje. Sveikiname šauniuosius tyrinėtojus!

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Žodinė paieška

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Steigėjas

Steigėjas
© 2021 mir.lt
NEĮGALIESIEMS