Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dar 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui.

Kiekvienais metais, gegužės 10-tą dieną, šalys yra raginamos įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti fizinį aktyvumą.

PSO teigia, kad sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus, nes sveikatą bei gyvenimo trukmę apie 50 proc. lemia gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys, apie 20 proc. – gyvenamoji aplinka, apie 20 proc. – paveldimumas ir tik 10 proc. sveikata priklauso nuo medicinos pagalbos. Įrodyta, kad yra žymiai pigiau sudaryti sąlygas žmogui nesusirgti, negu susirgus jį gydyti. Be to, išvengti ligos yra daug naudingiau tiek pačiam žmogui, tiek visai visuomenei. Todėl PSO ragina daugiau dėmesio skirti ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, į pirmą vietą iškeliant gyventojų sveikos gyvensenos ugdymą.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušra ir darželio judesio korekcijos mokytoja Oksana visus susirinkusius įstaigos bendruomenės narius propaguojant sveiką gyvenseną, skatinant fizinį aktyvumą, pakvietė kartu pasimankštinti: atlikti visuotinę mankštą – „Kviečiame būrin visus“.

Po mankštos lopšelio-darželio „Žirniukas“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su Logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniais dalyvavo estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs ,vikrūs“, kuriose nugalėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti Šiaulių visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis atminimo dovanėlėmis.

Atsiminkime, kad fizinis aktyvumas – viena svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių.

Pradėti mankštintis niekada nevėlu, svarbiausia turėti noro!

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Žodinė paieška

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Steigėjas

Steigėjas
© 2020 mir.lt
NEĮGALIESIEMS