PROJEKTAS, PERAUGĘS Į TIRIAMĄJĄ VEIKLĄ

„Zuikių“ grupės pedagogai, vykdydami grupės projektą „Žaisk, juokauk, su raidėm draugauk“, iniciavo edukacinę kūrybinių darbų parodą. Jos tikslas – skatinti vaikus pažinti ir įsiminti raides per žaidimą, kūrybinę veiklą. Visas raides vaikai grąžino pasitelkę fantaziją ir išmonę: brūkšniavo, taškavo, puošė įvairiais piešiniais. Pasitarę, šalia kiekvienos raidės pavaizdavo daiktą, kurio pirmas garsas atitinka pavaizduotą raidę: A – ančiuką, B – boružę, C – citriną ir t.t. Kiekvienai raidei sukūrėme besirimuojančių žodžių pajuokavimus. Pvz. Prie raidės G pavaizduota gėlė ir parašyta: „Sakyk – GĖLĖ.“ – „Tau ant nugaros VARLĖ…“, prie raidės P pavaizduota pelėda ir parašyta „ Sakyk – PELĖDA“. – Tavo košę vilkas ĖDA“ , raidė L – „Sakyk – LAIVELIS“. – Tu lengvutis kaip pūkelis.“ ir t.t. Šis žaidimas ypač patiko vaikams. Jie noriai kartojo, mokėsi ir po to juokino kitus, stebindami tėčius ir mamas.

Džiaugiantis raidėmis ir juokaujant kilo mintis, kad prie bendroje erdvėje kabančių raidžių reikia surašyti visų vaikų ir darbuotojų vardus. Tada suskaičiuoti ir sužinoti, iš kokios raidės vardų daugiausia, iš kokių raidžių vardų visiškai nėra. Spontaniškai kilusi idėja – atlikti raidžių ir vardų tyrimą – įgavo pagreitį. Vaikai ir darbuotojai rašė savo vardus ir kabino juos prie pirmą garsą žyminčių raidžių. Priešmokyklinės grupės ugdytiniai suskaičiavo, kiek vardų yra prie kiekvienos raidės. Pedagogams padedant, priešmokyklinukai nubraižė spalvotą diagramą, kurioje vaizdžiai matomi tyrimo rezultatai. Populiariausia mūsų įstaigoje raidė „A“ – šiuo garsu prasideda 30 vardų. Antroje vietoje liko raidė G – 20 vardų, trečia vieta dalinosi „K“ ir „L“ raidės – po 18 vardų. Nepopuliarios raidės, iš kurių nebuvo nei vieno vardo – C, F ir Ė. Populiariausi, po 4 kartus pasikartojantys vardai yra 4 – tai Jokūbas, Gabrielius, Goda ir Ieva. Džiugu, kad lopšelyje darželyje „Žirniukas“ aptiktas nors vienas vardas, prasidedantis „Ž“ raide – Žemyna.

Įdomus tyrimas , apjungęs abėcėlės raides, žaidybinę veiklą ir visą bendruomenę, skatins mus ir toliau ieškoti dar neatrastų tyrinėjimo objektų.

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Žodinė paieška

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Steigėjas

Steigėjas
© 2020 mir.lt
NEĮGALIESIEMS