Meniu

STEAM veikla „Saldūs“ eksperimentai

Priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės vaikai su mokytoja Virginija diskutavo apie saikingą saldumynų vartojimą ir atliko keletą eksperimentų, kuriuose bent viena sudedamoji dalis buvo saldi(-us).

Vaikai patyrė, kad cukraus gabaliukas, įmestas į vandenį, traukia vandenį ir medinius pagaliukus link savęs, o muilas, sklisdamas į šalis, tempia su savimi vandens daleles ir pagaliukai „išsibarsto“.

Kurdami „judančius“ paveikslus, priešmokyklinukai nustatė, kad spalvos labiau ir greičiau susiliejo cukraus tirpale, lėčiau- krakmolo, o lėčiausiai judėjo rupioje druskoje. Nors snaigės – be kvapo, be skonio, nespalvotos, kaip ir vanduo, tačiau kokios nuostabios tapo nuspalvintos klijais, cukrumi ir dažais…

Daug emocijų ir klausimų iššaukė saldainiai-guminukai, kurie atsidūrę sodos tirpale, o vėliau acto, ėmė judėti, kaip „šokančios kirmėlytės“. Kadangi mandarinų žievelėse yra oro burbuliukų, jie stūmė mandariną, esantį vandenyje į viršų, pusiau nuluptas mandarinas- plūduriavo viduryje indo, o be žievės- skendo, nes jis sunkesnis už vandenį.

Visi eksperimentai parodė, kad saldumynai – ne tik smaližiauti, bet ir priemonė vaikams pabandyti, įsitikinti, palyginti, padaryti atitinkamas išvadas.

 

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Žodinė paieška

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Žirniukas“
NEĮGALIESIEMS