STEAM veikla – „Skaičiuok, kurk, žaisk“

Žaidimas šaškėmis – abstrakčios strategijos ir taktikos stalo žaidimas,  vienas mėgstamiausias „Zuikių“ grupės vaikų. Todėl ir kilo mintis patyrinėti šį žaidimą, pasitelkiant įvairias lavinamąsias bei kūrybines užduotis. Šachmatų lenta 8X8  ir  šaškės  tapo tyrinėjimo bei kūrybos objektu: suskaičiuoti, kiek yra skirtingų spalvų šaškių ir kiek iš viso, kiek ant lentos juodų ir baltų langelių.

Kai kam pavyko suskaičiuoti ir visus 64 lentos langelius. Lyginant skirtingo dydžio lentas, vaikams pradžioje atrodė, kad ant didesnės lentos langelių yra daugiau. Po to galvojome, kaip ir iš ko galėtume pasigaminti lentą, ką panaudoti vietoje šaškių? Vaikai žaidimo lentą pasiūlė nusipiešti arba suklijuoti iš popieriaus, o šaškėms panaudoti kamštelius, konstruktoriaus detales, sagas ar akmenukus.

Kurti netradicinio dydžio ir spalvų lentą ant grindinio plytelių, vaikams ypač patiko. O žaidžiant ant tokios lentos šaškes  stumdyti  koja ir tuo pačiu metu kontroliuoti pusiausvyrą, buvo nemenkas iššūkis. Paminėdami tarptautinę šachmatų dieną – liepos 21-ąją, susipažinome su šachmatų figūromis, sužinojome, kaip jos juda. Kai kurie vaikai susidomėjo šacmatais ir noriai mokėsi žaisti kartu su auklėtoja Romualda.

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Žodinė paieška

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Steigėjas

Steigėjas
© 2020 mir.lt
NEĮGALIESIEMS