Meniu

ŽALIO ŽIRNIO ISTORIJA

Jau 50 metų lopšelis-darželis „ŽIRNIUKAS“ kuria vaikystės pasaulį, kupiną emocijų, ieškojimų, atradimų – „ŽALIO ŽIRNIO ISTORIJĄ“:

„Jau gana seniai, prieš 50 metų, viename pasaulio krašte diedukas sumanė parduoti žirnius. Susibėrė juos į lininį maišą, užsimetė tą maišą ant kupros ir iškeliavo į turgų.

Ėjo jis, ėjo ir žirniai kartu su juo maiše. Tik trakšt, tik triokšt, tik brakšt, įplyšo maišas ir žirniai pabiro. Pasipylė ir pradėjo riedėti maži žirniukai po visą pasaulį. Kiekvienas susirado sau vietą. O vienas žirnis rado vietą Saulės mieste, kitaip dar vadinamu – Šiauliais.

Patiko žirniui ši vieta. Žirnis augo, augo ir jo ankštys. Net 10 ankščių jis išaugino. Iš lauko pusės jam švietė ir šildė saulė, o lietus jį prausė. Viduje buvo šilta ir jauku, dieną šviesu, o naktį tamsu, taip kaip turi būti. Auga žirnis, žaliuoja, didžiuojasi vaisiais lyg savo šeimą turėdamas. Džiaugiasi mažais žirniukais ne tik pats žirnis. Jo draugystės siekia ir vabalėliai, ir paukščiai, ir žvėreliai.

Kas rytą vis išlenda pasisveikinti ir palinkėti geros dienos – SAULUTĖS.

Nuo vėjo ir audros žirnio ankštis saugo – DEBESĖLIAI.

Rasos lašelius nupurtyti ir žemę išpurenti kasdien skuba maži žemės žmogeliukai – NYKŠTUKAI.

Bzz, bzz nešinos saldžiu medumi vaišina – BITUTĖS.

O kad ankštys nenukristų ant žemės, savo spygliukais jas vis paramsto – EŽIUKAI.

Vakare prieš užmiegant pasakas murkia – KAČIUKAI.

Naktį nuo neprašytų svečių žirnius saugo – PELĖDŽIUKAI.

Kria, kria, kria klegesiu nuolat linksmina žirniukų šeimą geltonsnapiai – ANČIUKAI.

Plast, plast lengvais sparneliais ir taškuotais marškinėliais ant žirnio ankšties nutūpusios BORUŽĖLĖS pasakoja stebuklingas savo istorijas.

Žirniukų šurmulio, klegesio pasiklausyti atšokuoja ilgaausiai – ZUIKUČIAI.

Ir taip kasmet. Auga žirnis, auga jo ankštys, tvirtėja draugystė ir visi jie laikosi išsirikiavę į vieną eilę, į vieną didelę ŠEIMĄ – nes toks jau jų būdas.

ŽIRNIUKAS ŽALIAS IR VISAS PASAULIS ŽALIAS!“ (autorė – mokytoja Alina Petrokienė).

Šia nuostabia istorija pradėjome baigiamąją gimtadienio savaitės šventę. Iš visos širdies vaikai dainavo naują muzikos mokytojos Reginos sukurtą „Žirniukų dainelę“ ir pasveikino visą bendruomenę. Sulaukėme daug gražių sveikinimo žodžių, kuriuos tarė Šiaulių miesto mero pavaduotoja Simona Potelienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos patarėja Živilė Nakčiūnienė, socialiniai partneriai, tėvų atstovai. Šventėje dalyvavo ir buvę darbuotojai, ugdytiniai, kurie dalijosi prisiminimais ir džiaugėsi, kad „Žirniukas“ vis auga. Vakarą vainikavo gimtadienio tortas (keksiukai) ir nuostabus mušamųjų instrumentų grupės „Ritmas kitaip“ koncertas darželio kieme.

Jei galėtume sujungti į vieną liniją per 50 metų skambėjusį vaikų juoką lopšelyje-darželyje, kokio ilgio tai būtų linija? Turbūt neišmatuojama! Tikimės, kad šią savaitę mes ją dar prailginome ir kasdien vis ilginame.

AČIŪ, VAIKAI, Jums už šypsenas, skardų juoką. Mokėjimą žaisti – gyventi darželyje. Jūsų apkabinimus, gerus žodžius, pasakytus mums, suaugusiems. Už pasakytą „Labas“, „Labas rytas“…

VISAM DARŽELIO KOLEKTYVUI AČIŪ už puikias iniciatyvas, įgyvendinamus projektus, aktyvią veiklą, o svarbiausia – už mažųjų šiauliečių ugdymą, už jūsų darbštumą, meilę darbui, kantrybę ir atsakomybę.

O Jums, TĖVELIAI, tariame AČIŪ už Jūsų pasitikėjimą, geranoriškumą, supratingumą, šypsenas, patarimus. Didžiulį palaikymą įgyvendinant naujoves, pagalbą, paramą.

Visada būkime kelyje, vedančiame į didžiausią sėkmę, laimę ir meilę, visada būkime smalsūs kaip vaikai, spinduliuojantys palaima, kupini troškimų, skleidžiantys aplink gerumą.

 

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Žodinė paieška

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Steigėjas

Steigėjas
2022 © Šiaulių l-d „Žirniukas“
NEĮGALIESIEMS