„Žirniuke“ gyvena LAIMĖ

Penktadienį darželis buvo pilnas šypsenų, švelnumo, juoko, apsikabinimų, naujų įspūdžių, pamąstymų. Minėjome tarptautinę LAIMĖS dieną. Ačiū auklėtojoms ir padėjėjoms už kuriamas laimės akimirkas kasdien. O ką mes veikėme ir kas mūsų „žirniukams“ yra Laimė – kviečiame paskaityti.

,,Kas yra Laimė?“ – svarstė ,,Nykštukų” grupės vaikai. Jausmas? Mintys? Išgyvenimas? Apie laimę daugiau padėjo sužinoti skaityta E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knyga „Laimė yra Lapė”. Priešmokyklinukai ne tik aptarė, bet ir iliustravo tekstą kolektyviniu darbu. Trumpame ,,interviu“ vaikai pasisakė, kas jiems yra Laimė.

Saulučių“ grupės vaikai buvo pakviesti į nepaprastą kūrybinį procesą, sukėlusį daug nuostabos ir džiaugsmo. Vaikai piešė ant apverstų stalų užtemptos plėvelės, pasakojo, kas jiems yra laimė.

Ančiukų“ grupės vaikai išsiaiškino, kad jiems laimė – pamatyti ropojančią boružę, turėti daug balionų, linksmai praleisti dieną, neužsigauti kojyčių, gauti daug žaislų, šypsotis, užaugti dideliam, valgyti ledų, važinėti dviračiu, žaisti su motociklu, gauti didelį kiaušinį ir jame rasti mašiną. Tėveliai dalyvavo akcijoje „Sukurkime kartu savo grupės laimės receptą“, kurio sudedamosios dalys gavosi: mandagumas, juokas, ryškūs įspūdžiai, gerovė, rūpestis, energija, įdomybės, laisvė, stebuklingas žodis „ačiū“. Grupėje panoro apsigyventi ir svogūnai, kurie taip pat turi savo laimę – „užsiauginti sau plaukus“ ir stebėti, kaip gyvena vaikai.

Kas yra laimė? Kokia laimės spalva? O gal laimė turi skonį? Į šiuos klausimus bandė atsakyti ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai. Diskutuojant apie laimės sąvoką, vaikai kūrė laimės receptą. Į jį įdėjo meilės, šypsenų, truputį cukraus ir daug širdies. O kad pajustų laimės skonį, išsikepė ,,širdelių“ blynų ir išsiplakė ,,laimės“ kokteilių. Laimė – tai meilė. Kas gali mylėti, tas yra laimingas (H. Hesė).

Bitučių“ grupės vaikai diskutuodami, kas yra laimė, kada jautiesi laimingas, nutarė, kad laimė yra turėti draugų ir su jais žaisti. Savo jausmus perteikė piešiniu.

Ežiukų“ grupės vaikai žiūrėjo, aptarė, analizavo filmuką „Kaip asiliukas laimės ieškojo“ ir iliustravo šią pasaką. Padarė išvadą, kad kiekvienas laimę supranta kitaip. Jiems laimė tai – meilė, nesusirgti koronavirusu, turėti daug draugų, kai nuperka žaislą, kai priima žaisti.

,,Boružėlių“ grupės vaikai piešė laimingo žmogaus veidą. Atsakė į klausimą: kada būnu laimingas? Vaikų mintys: esu laimingas, nes turiu šeimą, mane myli močiutė, turiu katiną Lesterį, turiu dvi mažas sesutes, turiu jūrų kiaulytę, ateinu į darželį ir turiu daug draugų, auginu ir rūpinuosi žuvytėmis, per gimtadienį ateina daug svečių. Vaikų rankas papuošė laimingo veido antspaudas.

Zuikių“ grupės vaikai klausėsi mėgstamų dainelių, dalyvavo diskotekoje kartu su auklėtoja šoko, dainavo, šėlo, žiūrėjo filmuką „Bjaurusis ančiukas“; žaidė žaidimą „Padovanok draugui“. Vaikai dovanojo savo draugams dovaną gestais: šypseną, širdelę, gėlę, saulę, lėlę, mašinėlę. Vaikai diskutavo, kas yra laimė. Vaikams laimė yra – kai mama nusiveda į darbą, kai nuperka žaislų, kai ateinu į darželį ir žaidžiu, kai auklėtoja laiminga, šypsosi ir visi draugiški, nesipyksta, kai pavyksta nupiešti gražų piešinėlį, kada visi laimingi ir mane myli.

Didžiausia laimė mažyliui – apkabinti mamos ar tėtės kaklą, dėmesys Jam. Mažieji „Debesėliai“ laimės dieną pažymėjo lavindami savarankiškumo bei sveikos mitybos įgūdžius. Vaikai patys tepė sumuštinius, kuriuos gardino pačių išaugintais svogūnų laiškais. Gera, kai gali pasigaminti pats!

Su tarptautine Laimės diena!

Kvietimas

Kvietimas

Parama darželiui 1,2%

Parama darželiui 1,2%

Žodinė paieška

Įstaigos kodas 190527715
Adresas: M. Valančiaus g. 31a, Šiauliai. Pašto kodas LT-76302

El. p. zirniukas@splius.lt
Tel. (8 41) 52 39 17
Mob. 8 671 89 069

Lopšelio-darželio tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Mokymo kalba – lietuvių
Veiklos sritis – švietimas
Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Steigėjas

Steigėjas
© 2021 mir.lt
NEĮGALIESIEMS